URIME TE QOFT MARTESA

syt e tu te gjelbert
ftokt e tua te zeza
urime te qoft………
martesa

a e din sa te du
prej asaj dite qe
qe je martu mua
me harrove

por ti u martove
dashurin time
ti thjesht e shkaterrove

une kur te vdes ti mos
me loto vetem dy grusht dhe
mbi varrin tim lesho

mbi varrin tim tash
vendoset guri
ndersa ne dasmen
tende vendoset
flamuri

te gjith me shikojn
mua se si mbulon
gjaku te gjith te shikojn
ty se si te rrin duvaku

ne syt e familjes time
lotet skan me u shterr
se ma per mua kurr
sdo te ket pranver…..

kur te thon se kam nderruar jet
mos u mudo per te me gjet gjeje
nje arsyje dhe ngushelloje veten
prej sot pa mue e kalofsh jeten
ska me dhurata ska me lule
se ne zemren time thiken e
ngule.

Kur të më shikosh të vdekur
Mos qaj bëje zemrën hekur
Kur të më lëshosh në varr
Kujtoje takimin tonë të parë.
Kur t´më mbulosh me dhe
Mendo sa u deshtëm ne
Edhe kur të më lësh në varr të vetmuar
Nuk besoj se ke me më harruar

Digg This
Reddit This
Stumble Now!
Buzz This
Vote on DZone
Share on Facebook
Bookmark this on Delicious
Kick It on DotNetKicks.com
Shout it
Share on LinkedIn
Bookmark this on Technorati
Post on Twitter
Google Buzz (aka. Google Reader)

2 Comments

  1. Dashuria eshte nje ndjenje aq e bukur sa aq dhe e dhimbshme, seshte hera e pare qe kam ndjere dicka te tille dhe jam lenduar por kam menduar se u bera me e forte te perballoj perplasjet me dallget e jetes por mesa shoh perfundoj ne nje pike, eshte shume veshtire te gjesh nje njeri te mire ku mund te te mbeshtetesh gjithe qenien tende, Besimi qenka dicka shume e forte dhe shume delikate njekohesisht, se mohoj ndihem e dermuar ,mendja me punon shpesh here aty, por kam kuptuar qe njeriu ka raste ska besim as tek vetja e vet , ne rastin e njeriut me te cilin krijova nje lidhje aq te bukur por nga ana tjeter e monedhes me lendoi kaq shume. shkruan fitim sahiti <3

  2. poezia qenka shum shum e mirr

Shkruaj një përgjigje

Adresa juaj email nuk bëhet publike. Fushat që kërkohen shënjohen me *