Warning: Creating default object from empty value in /home/treeads/7B7XRX0N/radiomalesia/wp-content/plugins/more-fields/more-fields-object.php on line 140
Poezi ZHGENJIMI I SHPIRTIT | Radio Malesia.com

Ky opsion vendos faqen origjinale te RadioMalesia.com. Duke vendos faqet qe keni mbyllur.

Rivendos

Poezi ZHGENJIMI I SHPIRTIT

ZHGENJIMI I SHPIRTIT
Hesht zemra e piklluar
qan syri i trishtuar
dridhet trupi i helmuar
vuan shpirti i trazuar.
Vuaj ditet qe me plasin
vuaj netet qe me vrasin
luftoj stuhit qe me therrasin
luftoj termetet qe me godasin.
Kalojn ditet,behen jav
kalojn muajt,behen vite
kalojn vitet behen shekuj
ngadal gjithqka do te tretet.
E thell mbeti plaga ime
sa fundi i thell nje oqeani
qe vet fundin nuk ja diti
as katrina as uragani.
Sa vet valet qe rrembejn qdo gje,
rrembeve ti shpirtin tim
me more gjithqka dhe valet u treten,
i fundose aty pa kthim.
Korniz eshte ber trupi im
i rrethuar i znukuruar
por brenda emjegullt nje fotografi,
nje lum i madh,nje re me shi.
Ashtu sikur qiellikur embulojn ret
ashtu sikur dallget qe rrahin at det
ashtu me ke bllokuar ti mua
ashtu me rrahin valet etua.
Sme len as te dal,sme len as te notoj
sme len as te qeshi,sme len as te vajtoj
sme len te dal ktu kam mbet nvetmi
as me diken tjeter por as sjam me ty.
Fjalet shpirtin vrasin qdo dit
e qdo gje me duket dyshimt
te flas mety dyshimi slargohet
te largohem nga ti shpirti s’qetsohet…

Digg This
Reddit This
Stumble Now!
Buzz This
Vote on DZone
Share on Facebook
Bookmark this on Delicious
Kick It on DotNetKicks.com
Shout it
Share on LinkedIn
Bookmark this on Technorati
Post on Twitter
Google Buzz (aka. Google Reader)

Pergjigju