Warning: Creating default object from empty value in /home/treeads/7B7XRX0N/radiomalesia/wp-content/plugins/more-fields/more-fields-object.php on line 140
Poezi Vetmia | Radio Malesia.com

Ky opsion vendos faqen origjinale te RadioMalesia.com. Duke vendos faqet qe keni mbyllur.

Rivendos

Poezi Vetmia

Vetmia 

Prej Dites se pare
une ty,qe te kam njohtuar
ne ty,shum u dashurova
dhe kurr s’kam me te harruar.

Por nje Plumb ne Zemer me ra
dhe shum keq e biroj
Zemren time e plagosi
dhe aq keq e shkateroj.

Ti mua kurr nuk me ke kuptuar
qe une ty te kam dashuruar
e ti zemren time e ke helmuar.

Nuk e kam merituar une keto
qe te qaj une per ty
nuk e kam merituar une kete gje
qe te jetoj me lot ne sy.

Nuk e di se pse une ty te tregoj
vajtjet e m’dha te mija
kur ti aspak nuk e kupton
se cka esht Dashuria.

Nuk e di aspak se si jam mashtruar
e me ne fund te mbes me Zemer te thyer
se une ty kurr nuk te kam puthur
e kurr nuk te kam genjyer.

gjithmon do te them se ende te Dua
por nuk e di ,ti a e ke kuptuar
se ti mua me ke tradhetuar
e dashuria jone tash ka mbaruar.

Ti perseri do ta gjejsh
nje qetesi shpirterore
por une ty gjithmon do te dua
edhe pse ti me tradhtove.

Digg This
Reddit This
Stumble Now!
Buzz This
Vote on DZone
Share on Facebook
Bookmark this on Delicious
Kick It on DotNetKicks.com
Shout it
Share on LinkedIn
Bookmark this on Technorati
Post on Twitter
Google Buzz (aka. Google Reader)

MORE_COMMENT

  1. Ylberi thotë:

    S’ka jet pa ty:@

  2. Ylberi thotë:

    Dashuria osht vetem Vdekjeee:@

Pergjigju