Warning: Creating default object from empty value in /home/treeads/7B7XRX0N/radiomalesia/wp-content/plugins/more-fields/more-fields-object.php on line 140
Torres, tek Chelsea për 50 mln paund | Radio Malesia.com

Ky opsion vendos faqen origjinale te RadioMalesia.com. Duke vendos faqet qe keni mbyllur.

Rivendos

Torres, tek Chelsea për 50 mln paund

Sulmuesi spanjoll, Fernando Torres, është shndërruar në futbollistin e ri të Chelsea-t, konfirmuan të dy klubet pak më parë në faqet e tyre të internetit.
Ai do të shndërrohet në blerjen më të shtrenjtë në historinë e londinezëve, që besohet se kanë bindur skuadrën e Liverpool-it me një shumë rreth 50 milion paundve.

Liverpool vendosi të lejojë Fernando-n të bisedojë me skuadrën londineze gjatë pasdites dhe aktualisht, ai është duke negociuar pagën dhe detajet e fundit të kontratës me blutë.

Zyrtarizimi do të bëhet në orët në vazhdim dhe Torres mund të prezantohet me fanelën e Chelsea që nesër. Më parë, Liverpool kishte refuzuar një ofertë prej 42 milion paundësh për kampionin e botës.

Me paratë e fituara, të kuqtë pritet të sigurojnë blerjen e Andy Carroll për 35 milion paund prej Newcastle, ndërsa Luis Suarez është konfirmuar prej Ajax-it për 21 milion.

Digg This
Reddit This
Stumble Now!
Buzz This
Vote on DZone
Share on Facebook
Bookmark this on Delicious
Kick It on DotNetKicks.com
Shout it
Share on LinkedIn
Bookmark this on Technorati
Post on Twitter
Google Buzz (aka. Google Reader)

Pergjigju