Warning: Creating default object from empty value in /home/treeads/7B7XRX0N/radiomalesia/wp-content/plugins/more-fields/more-fields-object.php on line 140
Messi, futbollisti më i paguar në botë | Radio Malesia.com

Ky opsion vendos faqen origjinale te RadioMalesia.com. Duke vendos faqet qe keni mbyllur.

Rivendos

Messi, futbollisti më i paguar në botë

Lionel Messi është futbollisti më i paguar në botë me 33 milionë euro në vit. Argjentinasi i Barcelonës ka lënë pas mesfushorin David Beckham të Los Angeles Galaxy (31.5 milionë) dhe sulmuesin e Real Madrid, Cristiano Ronaldo (29.2 milionë euro).

Sipas klasifikimit të publikuar të martën nga ‘France Football’, Messi kryeson këtë renditje për të tretin vit radhazi, por nuk është ai sportisti më i paguar në planet.

Para tij janë golfistët Tiger Woods (52 milionë euro) dhe Phil Mickelson (46 milionë), basketbollistët Kobe Bryant (39 milionë) dhe LeBron James (37 milionë), tenisti Roger Federer (36 milionë) dhe piloti i Formulës 1 Michael Schumacher (34 milionë).

Messi ka një pagë vjetore prej 10.5 milionë eurosh, por shpërblimet gjatë sezonit dhe të ardhurat nga kontratat publicitare e rrisin shifrën deri në 33 milionë euro.

Messi, futbollisti më i paguar në botë

Messi, futbollisti më i paguar në botë

Digg This
Reddit This
Stumble Now!
Buzz This
Vote on DZone
Share on Facebook
Bookmark this on Delicious
Kick It on DotNetKicks.com
Shout it
Share on LinkedIn
Bookmark this on Technorati
Post on Twitter
Google Buzz (aka. Google Reader)

Pergjigju