Warning: Creating default object from empty value in /home/treeads/7B7XRX0N/radiomalesia/wp-content/plugins/more-fields/more-fields-object.php on line 140
Posts by Angjelin Keqaj | Radio Malesia.com

Ky opsion vendos faqen origjinale te RadioMalesia.com. Duke vendos faqet qe keni mbyllur.

Rivendos

Author Archive

Page 1 of 13412345...Last »

Dy fëmijë ulin avionin në tokë

Dy fëmijë ulin avionin në tokë

Një aeroplan bëri një ulje të paplanifikuar të enjten në SHBA, pasi dy fëmijë të vegjël refuzuan që të lidhnin rripin e tyre të sigurimit. Fluturimi i “Alaska Airlines” ishte në rrugë nga Long Beach, Kaliforni, për në Vankuver, Kanada,... (Vazhdo leximin)

NATO përgjegjëse për vdekjen e 63 klandestinëve

NATO përgjegjëse për vdekjen e 63 klandestinëve

NATO është përgjegjëse për vdekjen e 63 klandestinëve libianë, të cilët mbetën në det të hapur pasi mjeti i tyre konsumoi të gjithë karburantin gjatë rrugës për në Itali. Një hetim i Këshillit të Europës arriti në përfundimin se dy... (Vazhdo leximin)

Ndërron jetë viktima e krimit që shokoi Ukrainën

Ndërron jetë viktima e krimit që shokoi Ukrainën

Një 18-vjeçare ukrainase ndërroi jetë në spital, një javë pasi u përdhunua në mënyrë brutale nga tre të rinj, që më pas e hodhën në një hendek rrugor dhe i vunë flakën. Oksana Makar u sulmua ndërsa ishte duke ecur... (Vazhdo leximin)

Francë, arrestohet vrasësi i 7 personave në Tuluz

Francë, arrestohet vrasësi i 7 personave në Tuluz

Policia franceze ka arrestuar vrasësin, i cili mori jetën e shtatë personave . Muhamed Merah është 24 vjeç dhe është me origjine nga Algjeria. Operacioni i forcave policore filloi rreth orës 03:00 të mëngjesit me orën lokale . Merah i... (Vazhdo leximin)

NIS ASFALTIMI I RRUGES SE RUSIT

NIS ASFALTIMI I RRUGES SE RUSIT

Ka nisur asfaltimi i rruges se Rusit duke filluar nga kryqezimi i Dobracit deri tek PTT- ja. Punimet te cilat kane filluar prej kohesh tashme jane duke perfunduar. Sinkr….. Rrok Doda- Firma “Rroku” Sipas perfaqesuesve te firmes kontrkatuese punimet për... (Vazhdo leximin)

URUÇI: ANETARE TE PS U BLENE NGA PD DHE LSI

URUÇI: ANETARE TE PS U BLENE NGA PD DHE LSI

Anetare te partise socialiste te qytetit te Shkodres, u blene nga strukturat e PD-se dhe LSI-se, per mungese te rezultateve te PS ne zgjedhje. Nje deklarate e tille eshte bere nga kreu i partise socialiste te rrethit te Shkodres Genc... (Vazhdo leximin)

DUKAGJINI ZHBLLOKOHET BRENDA JAVES

DUKAGJINI ZHBLLOKOHET BRENDA JAVES

Brenda kesaj jave te gjitha akset e zones se Dukagjinit do te zhbllokohen. Nje fakt i tille eshte bere publik, ne nje interviste per tv rozafa, nga kreu i keshillit te qarkut te shkodres , maxhid Cungu. Sipas tij, drejtoria... (Vazhdo leximin)

Pronat, sherr me armë mes vëllezërve, babai vret aksidentalisht vajzën

Pronat, sherr me armë mes vëllezërve, babai vret aksidentalisht vajzën

KURBIN-Sherri për pronën ka sjellë një tjetër rast të krimit të familje. Ngjarja u shënua paraditen e sotme në fshatin Zhej të Kurbinit, kur një 31 vjecare ka humbur jetën, ndërsa xhaxhai i saj është plagosur. Gjithcka ndodhi pas një... (Vazhdo leximin)

Ruli dhe Mediu në Mal të Zi për parandalimin e përmbytjeve

Ruli dhe Mediu në Mal të Zi për parandalimin e përmbytjeve

Parandalimi i përmbytjeve dhe përmirësimi i infrastrukturës ujore në zonën përreth liqenit të Shkodrës ka qenë qëllimi kryesor i takimit ndërministror që u zhvillua në Budva të Malit të Zi, më 19 mars. Ministri i Bujqësisë, Genc Ruli dhe ministri... (Vazhdo leximin)

Policia e Tiranës aksion për bllokimin e motorëve pa dokumenta

Policia e Tiranës aksion për bllokimin e motorëve pa dokumenta

Shërbimet e komisariatit numër 2 të Tiranës kanë bllokuar gjatë mbrëmjes së të mërkurës 25 motorë që lëviznin pa dokumentacione apo targa identifikuese. Operacioni i komisariatit vjen pas disa ngjarjesh kriminale grabitje dhe sulme me armë, ku autorët kanë përdorur... (Vazhdo leximin)

Page 1 of 13412345...Last »