Warning: Creating default object from empty value in /home/treeads/7B7XRX0N/radiomalesia/wp-content/plugins/more-fields/more-fields-object.php on line 140
Lajme nga bota | Radio Malesia.com

Ky opsion vendos faqen origjinale te RadioMalesia.com. Duke vendos faqet qe keni mbyllur.

Rivendos

Lajme nga bota

Page 1 of 2712345...Last »

Dy fëmijë ulin avionin në tokë

Dy fëmijë ulin avionin në tokë

Një aeroplan bëri një ulje të paplanifikuar të enjten në SHBA, pasi dy fëmijë të vegjël refuzuan që të lidhnin rripin e tyre të sigurimit. Fluturimi i “Alaska Airlines” ishte në rrugë nga Long Beach, Kaliforni, për në Vankuver, Kanada,... (Vazhdo leximin)

NATO përgjegjëse për vdekjen e 63 klandestinëve

NATO përgjegjëse për vdekjen e 63 klandestinëve

NATO është përgjegjëse për vdekjen e 63 klandestinëve libianë, të cilët mbetën në det të hapur pasi mjeti i tyre konsumoi të gjithë karburantin gjatë rrugës për në Itali. Një hetim i Këshillit të Europës arriti në përfundimin se dy... (Vazhdo leximin)

Ndërron jetë viktima e krimit që shokoi Ukrainën

Ndërron jetë viktima e krimit që shokoi Ukrainën

Një 18-vjeçare ukrainase ndërroi jetë në spital, një javë pasi u përdhunua në mënyrë brutale nga tre të rinj, që më pas e hodhën në një hendek rrugor dhe i vunë flakën. Oksana Makar u sulmua ndërsa ishte duke ecur... (Vazhdo leximin)

Francë, arrestohet vrasësi i 7 personave në Tuluz

Francë, arrestohet vrasësi i 7 personave në Tuluz

Policia franceze ka arrestuar vrasësin, i cili mori jetën e shtatë personave . Muhamed Merah është 24 vjeç dhe është me origjine nga Algjeria. Operacioni i forcave policore filloi rreth orës 03:00 të mëngjesit me orën lokale . Merah i... (Vazhdo leximin)

Jemen, vriten 29 antarë të Al-Kaedës

Jemen, vriten 29 antarë të Al-Kaedës

29 antarë të supozuar të Al-Kaedës mbetën të vrarë ditën e enjte në përballje me trupat qeveritare jemenase, bënë të ditur burime zyrtare. Përballja ndodhi në rajonin e Zinjibarit, kryeqendër e provincës së Abjanës, në jug të vendit më të... (Vazhdo leximin)

Portugalia paralizohet nga greva e përgjithshme

Portugalia paralizohet nga greva e përgjithshme

Punëtorët e sektorit publik në Portugali kanë shpallur një grevë të përgjithshme ndaj masave shtrënguese të qeverisë. Shkollat ndërprenë mësimin ditën e enjte pasi mësuesit braktisën ambientet, spitalet punuan me staf të reduktuar dhe shërbimet e transportit pothuajse u paralizuan.... (Vazhdo leximin)

Angli, burgim i përjetshëm për shqiptarin

Angli, burgim i përjetshëm për shqiptarin

Shqiptari nga Presheva, por me shtetësi suedeze me emrin Xhonathan Limani, pasi ka pranuar akuzën e vrasjes së ish-menaxherit të tij të restorantin ku punonte, është denuar nga gjykata e Oksfordit me burgim të përjetshëm. Limani, emri i vërtetë i... (Vazhdo leximin)

Protesta në Nju Jork: “Të pushtojmë Wall Street”

Protesta në Nju Jork: “Të pushtojmë Wall Street”

Dhjetëra persona janë arrestuar nëNju Jork pasi janë rikthyer protestat me sloganin e “Të pushtojmë Wall Street”. Mediat amerikane e kanë cilësuar si thjesht një armëpushim pauzën dimërore të të indinjuarve, ndërsa janë rikthyer për të shënuar dhe 6 mujorin... (Vazhdo leximin)

Itali, arrestohen 44 persona, mes tyre edhe shqiptarë

Itali, arrestohen 44 persona, mes tyre edhe shqiptarë

Policia italiane kane arrestuar 44 persona, mes të cilëve edhe disa shtetas shqiptarë, të dyshuar si organizatorë të një rrjeti trafiku armësh dhe droge nga Shqipëria drejt Italisë. Sipas hetimeve të deritanishme, rezulton se ky grup trafikonte armë dhe lëndë... (Vazhdo leximin)

ronditet Franca, vrasje në shkollë hebraike

ronditet Franca, vrasje në shkollë hebraike

Një ngjarje e rëndë ka tronditur këtë të hënë Francën. Një i armatosur ka hapur zjarr në një shkollë hebraike në Tuluz, të Francës, duke vrarë 4 persona, 3 fëmijë dhe një mësues. Ngjarja ka ndodhur në shkollën “Ozar Hatorah”... (Vazhdo leximin)

Page 1 of 2712345...Last »