Warning: Creating default object from empty value in /home/treeads/7B7XRX0N/radiomalesia/wp-content/plugins/more-fields/more-fields-object.php on line 140
Malesia E Madhe | Radio Malesia.com

Ky opsion vendos faqen origjinale te RadioMalesia.com. Duke vendos faqet qe keni mbyllur.

Rivendos

malesia e madhe

Shkodër, arrestohen dy grupe grabitësish

Shkodër, arrestohen dy grupe grabitësish

Policia e Shkodrës ka arrestuar dy grupe kriminale. Grupi i parë përbëhej nga 5 vetë të moshës nga 16 deri në 18 vjec. Ata kishin tentuar t’i merrnin një biznesmeni 80 mijë euro përmes një gjobe, e cila nëse nuk... (Vazhdo leximin)

7 VITE NGA “9 JANARI”

7 VITE NGA “9 JANARI”

“Shkodër mos i harro bijtë e tu”. Kështu është cilësuar protesta që familjarët e tragjedisë së “9 Janarit” janë duke zhvilluar në Tiranë në kujtim të 28 personave nga rrethi i Shkodrës , që humbën jetën në brigjet e Karaburunit,... (Vazhdo leximin)

Gjendet arsenal armësh në trenin Bajzë

Gjendet arsenal armësh në trenin Bajzë

Bajze–Shkoder Kapet me armë kontrabandë një vagon që vinte nga Serbia me destinacion Elbasanin drejt firmës Kurum. Në një njoftim të saj, policia e Shkodrës bën të ditur se në stacionin e Bajzës ka mbërritur nga Mali i Zi një... (Vazhdo leximin)

Tagged with:                                 

NSTAT: Bie konsumi

NSTAT: Bie konsumi

ndeksi i shitjeve me pakicë, një tregues që tenton të masë ecurinë e konsumit në ekonomi, tregon se konsumatorët kanë vazhduar të ulin blerjet edhe në tremujorin e dytë të vitit. Sipas të dhënave zyrtare të publikuara nga Instituti i... (Vazhdo leximin)

Tagged with:

Nis viti i ri shkollor

Nis viti i ri shkollor

Dyert e shkollave 9-vjecare dhe te mesme jane hapur sot për mijëra nxënës. Por fillimi i vitit shkollor mbetet gjithnje i vecante për vogëlushët e klasave të para, të cilët do të mësojnë tëe shkruajnë dhe të lexojnë. Mësueset e... (Vazhdo leximin)

Nënë Tereza, 100 vjetori i lindjes përkujtohet në gjithë botën

Nënë Tereza, 100 vjetori i lindjes përkujtohet në gjithë botën

Sot celebrohet në të gjithë botën 100 vjetori i lindjes së humanistes me origjinë shqiptare, Gonxhe Bojaxhi ose sic njihet nga të gjithë, Nënë Tereza. Humanistja e madhe që ndërroi jetë në 5 shtator 1997, lindi 100 më parë si... (Vazhdo leximin)

Vizat, ekspertët e BE përfundojnë vëzhgimin në terren

Vizat, ekspertët e BE përfundojnë vëzhgimin në terren

Ekspertët e Bashkimit Evropian përfunduan sot misionin teknik në Tiranë në kuadër të dialogut për liberalizimin e vizave. Grupi i ekspertëve mbërriti në Tiranë dy ditë më parë për të verifikuar në terren përparimin e bërë lidhur me kriteret e... (Vazhdo leximin)

Tagged with:         

Pasaporta biometrike edhe jashtë vendit

Pasaporta biometrike edhe jashtë vendit

Emigrantët shqiptarë shumë shpejt do të mund të aplikojnë në vendet ku jetojnë për t’u paisur me pasaportë biometrike. Një vendim i fundit i qeverisë shqiptare do të mundësojë këtë proçes, duke shmangur ardhjet në Shqipëri dhe sorollatjet nëpër sportelet... (Vazhdo leximin)