Warning: Creating default object from empty value in /home/treeads/7B7XRX0N/radiomalesia/wp-content/plugins/more-fields/more-fields-object.php on line 140
Lajme nga shqiperia | Radio Malesia.com

Ky opsion vendos faqen origjinale te RadioMalesia.com. Duke vendos faqet qe keni mbyllur.

Rivendos

Lajme nga shqiperia

Page 1 of 9212345...Last »

NIS ASFALTIMI I RRUGES SE RUSIT

NIS ASFALTIMI I RRUGES SE RUSIT

Ka nisur asfaltimi i rruges se Rusit duke filluar nga kryqezimi i Dobracit deri tek PTT- ja. Punimet te cilat kane filluar prej kohesh tashme jane duke perfunduar. Sinkr….. Rrok Doda- Firma “Rroku” Sipas perfaqesuesve te firmes kontrkatuese punimet për... (Vazhdo leximin)

URUÇI: ANETARE TE PS U BLENE NGA PD DHE LSI

URUÇI: ANETARE TE PS U BLENE NGA PD DHE LSI

Anetare te partise socialiste te qytetit te Shkodres, u blene nga strukturat e PD-se dhe LSI-se, per mungese te rezultateve te PS ne zgjedhje. Nje deklarate e tille eshte bere nga kreu i partise socialiste te rrethit te Shkodres Genc... (Vazhdo leximin)

DUKAGJINI ZHBLLOKOHET BRENDA JAVES

DUKAGJINI ZHBLLOKOHET BRENDA JAVES

Brenda kesaj jave te gjitha akset e zones se Dukagjinit do te zhbllokohen. Nje fakt i tille eshte bere publik, ne nje interviste per tv rozafa, nga kreu i keshillit te qarkut te shkodres , maxhid Cungu. Sipas tij, drejtoria... (Vazhdo leximin)

Pronat, sherr me armë mes vëllezërve, babai vret aksidentalisht vajzën

Pronat, sherr me armë mes vëllezërve, babai vret aksidentalisht vajzën

KURBIN-Sherri për pronën ka sjellë një tjetër rast të krimit të familje. Ngjarja u shënua paraditen e sotme në fshatin Zhej të Kurbinit, kur një 31 vjecare ka humbur jetën, ndërsa xhaxhai i saj është plagosur. Gjithcka ndodhi pas një... (Vazhdo leximin)

Ruli dhe Mediu në Mal të Zi për parandalimin e përmbytjeve

Ruli dhe Mediu në Mal të Zi për parandalimin e përmbytjeve

Parandalimi i përmbytjeve dhe përmirësimi i infrastrukturës ujore në zonën përreth liqenit të Shkodrës ka qenë qëllimi kryesor i takimit ndërministror që u zhvillua në Budva të Malit të Zi, më 19 mars. Ministri i Bujqësisë, Genc Ruli dhe ministri... (Vazhdo leximin)

Policia e Tiranës aksion për bllokimin e motorëve pa dokumenta

Policia e Tiranës aksion për bllokimin e motorëve pa dokumenta

Shërbimet e komisariatit numër 2 të Tiranës kanë bllokuar gjatë mbrëmjes së të mërkurës 25 motorë që lëviznin pa dokumentacione apo targa identifikuese. Operacioni i komisariatit vjen pas disa ngjarjesh kriminale grabitje dhe sulme me armë, ku autorët kanë përdorur... (Vazhdo leximin)

Berisha homazhe për ish-deputetin Alfred Paloka

Berisha homazhe për ish-deputetin Alfred Paloka

Kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë në ceremoninë e homazheve të ish deputetit Alfred Paloka. Ai e ka vlerësuar lart figurën e Palokës duke e cilësuar atë si një qytetar shembullor, intelektual patriot, një studiues serioz të përkushtuar, por edhe... (Vazhdo leximin)

Berisha: Përmbysëm regjimin më barbar në Europë

Berisha: Përmbysëm regjimin më barbar në Europë

Kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur shqiptarët në koncertin e madh festiv me rastin e 20 vjetorit të zgjedhjeve të para pluraliste në vend. Ai e cilësoi këtë ditë si ditën më të madhe pas Pavarësisë së vendit, ditën e shembjes... (Vazhdo leximin)

Topalli vlerësime për punën e Forcave të Armatosura

Topalli vlerësime për punën e Forcave të Armatosura

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti në një takim kortezie një delegacion të Kursit të Lartë të Akademisë së Mbrojtjes për marrjen e Gradës Kolonel. Kryeparlamentarja ka vlerësuar lart misionin dhe rolin e kësaj Akademie, si një institucion i rëndësishëm... (Vazhdo leximin)

Kukës, sekuestrohen 350 kg hashash

Kukës, sekuestrohen 350 kg hashash

Policia e qytetit të Kukësit ka sekuestruar në pikën kufitare të Morinit 350 kilogramë drogë të tipit hashash. Lajmin e kanë bërë të ditur mëngjesin e sotëm burime policore lokale, sipas të cilave droga u gjet e fshehur në tavanin... (Vazhdo leximin)

Page 1 of 9212345...Last »