Warning: Creating default object from empty value in /home/treeads/7B7XRX0N/radiomalesia/wp-content/plugins/more-fields/more-fields-object.php on line 140
Vargje Kengesh | Radio Malesia.com

Ky opsion vendos faqen origjinale te RadioMalesia.com. Duke vendos faqet qe keni mbyllur.

Rivendos

Vargje Kengesh

Page 1 of 212

Vajzat Malesore

  ✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮ Ku shkelqen kjo bukuri si bajrak me hieshi paske marr t’kthiethtit e motit moj e mira vajza e Hotit ********************** Ma hell hapin si drenushe si ylberi shndrit ne fushe rreze djelli rreze hane moj e mira vajz... (Vazhdo leximin)

Vetëm për ty…

Vetëm për ty… Vetëm për ty Unë këndoj… vetëm per ty unë mendoj… Kurr s^do t’i harroj Ato ditët tona, që ishin plot me hare ndaj vetëm për tyyyy Unë këndoj vetëm për ty unë mendoj dhe kur sdo i... (Vazhdo leximin)

SONI Malaj – Nje Me Dy

SONI Malaj - Nje Me Dy Nje Me Dy Je Një Djal Që S’bindesh Kurr SONI Unë Me Buk E Ti Me Gur Bukurosh Degjo Tani Malaj Do Të Djek Si Një Qiri Je Një Djal Që S’bindesh Kurr Nje... (Vazhdo leximin)

Tagged with:                 

Soni-Ndarja

Soni-Ndarja Shpirti me thyhet kur shoh ate shikim syte flasin vete per ndjenjen qe ke ne shpirt lotet ne sy s’te jane thare i fsheh per te mos i pare erdhi koha per tu ndare per tu ndare… per tu... (Vazhdo leximin)

Tagged with:     

MALLI PËR BYLBYLAT…

MALLI PËR BYLBYLAT… Ku janë bjeshkët e Valbonës? Ku është shpellë e Dragobisë!’ Ku je Fatime Sokoli? Ti bylbyli i Shqiptarisë! Më dogj malli për 9 malet! Bukurinë e kangës dibrane! Ku është zani i Liri Rashës? Ku ta gjej... (Vazhdo leximin)

Tagged with:         

Nora Istrefi – Taxi

Nora Istrefi – Taxi Sa i ftohte Janari Sa i holle i kuq fustani Sa n’mes t’nates Ani ani ckaa I merzitshem skenari Sje i fundit e as i pari Qe e lash une Ani ani ckaa Ec edhe shko... (Vazhdo leximin)

Tagged with:     

ermal fejzullahu

ermal fejzullahu Qika e Prishtines Bukuria jote po shtohet cdo dite jo vec mu po te gjith i habit n’fshatra e qytete s iti nuk ka bukuria jote nganjer mben me qa. Te kerkova dhe nuk te gjeta ne bot... (Vazhdo leximin)

Tagged with:     

malli per ty

malli per ty Nje shami mikesha ime per kujtim qe me dhe ta mbajë, nat’ per natë, me lotë po e laj’. Vendi yn’ i vjeter tash ka mbetur shkret se më zemra-zemren aty nuk e pret. Kur me merr... (Vazhdo leximin)

Tagged with:         

Larg je ti

Larg je ti Mallin do shkepus ne tel kitare do të notoj si peshku në token e thate si vala do ju perkedheli flokët e tua si loti do rrokullisem në prehrin tuaj me zgjat doren mos thuaj gjithcka mbaroi... (Vazhdo leximin)

Tagged with:         

vetem ty – Alban Skenderaj

vetem ty – Alban Skenderaj Me mire te kisha une nje shkemb dhe dallget te rrihnin ne koken qe s’me dhemb Nese me mire do te ishte te kisha une nje mal dielli me rreze te me griste kemishen e... (Vazhdo leximin)

Tagged with:         
Page 1 of 212