Warning: Creating default object from empty value in /home/treeads/7B7XRX0N/radiomalesia/wp-content/plugins/more-fields/more-fields-object.php on line 140
Futboll | Radio Malesia.com

Ky opsion vendos faqen origjinale te RadioMalesia.com. Duke vendos faqet qe keni mbyllur.

Rivendos

Futboll

Page 1 of 912345...Last »

Van Nistelrooy mendon tërheqjen nga futbolli

Van Nistelrooy mendon tërheqjen nga futbolli

Sulmuesi hollandez Ruud van Nistelrooy po mendon tërheqjen nga futbolli profesionist pas përfundimit të këtij sezoni edhe pse ka saktësuar se vendimin përfundimtar do e marrë muajin e ardhshëm. “Nuk e di nëse do të vazhdoj të luaj me Malagën... (Vazhdo leximin)

Messi, futbollisti më i paguar në botë

Messi, futbollisti më i paguar në botë

Lionel Messi është futbollisti më i paguar në botë me 33 milionë euro në vit. Argjentinasi i Barcelonës ka lënë pas mesfushorin David Beckham të Los Angeles Galaxy (31.5 milionë) dhe sulmuesin e Real Madrid, Cristiano Ronaldo (29.2 milionë euro).... (Vazhdo leximin)

Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros”

Juventus-Milan, “sfida e Del Pieros”

ë martën Juventusi do të presë në shtëpinë e tij Milanin, ndeshje e vlefshme për sfidën e dytë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë. Bardhezinjtë favorizohen nga rezultati i takimit të parë në San Siro, ku fituan me rezultatin 2-1.... (Vazhdo leximin)

Champions, Milan përballë Barcelonës

Champions, Milan përballë Barcelonës

Milan-Barcelona do të jetë supersfida e çerekfinaleve të Champions, vendosi shorti i hedhur në mesditën e së premtes në Nion të Zvicrës. Të dy ekipet u përballën më parë edhe në fazën e grupeve, me italianët që barazuan 2-2 në... (Vazhdo leximin)

VLLAZNIA, NIS PERGATITJET ANTI-PEQIN

VLLAZNIA, NIS PERGATITJET ANTI-PEQIN

ekipi shkodran ka nisur përgatitjet për ndeshjen e radhës, atë me Shkumbinin. Ndryshe nga java e kaluar, kur mund të ketë pasur edhe pak lëshim në disiplinën e skuadrës, këtë javë gjërat janë shumë më ndryshe. Vërehet një seriozitet i... (Vazhdo leximin)

Arbitri ndëshkon me karton të… padukshëm

Arbitri ndëshkon me karton të… padukshëm

Peter Walton, një arbitër anglez, ka nxjerrë një karton “imagjinar” të verdhë pasi atë të vërtetin e kishte harruar në dhomat e zhveshjes. Në një ndeshje të Premier League (Birmingham-Everton), arbitri kuptoi që kishte harruar kartonat në momentin që do... (Vazhdo leximin)

UEFA ka vendosur të hetojë trajnerin e Arsenalit, Arsene Wenger dhe mesfushorin Samir Nasri, për deklaratat e tyre të ashpra në drejtim të gjyqtarit Massimo Busacca. Të dy sulmuan zviceranin për cilësinë e tij të gjykimit, ndërsa Wenger u shpreh... (Vazhdo leximin)

Tagged with:     

Renditja FIFA, Shqipëria bie dy vende

Renditja FIFA, Shqipëria bie dy vende

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka humbur dy vende në renditjen mujore të FIFA-s, ndërsa aktualisht renditet në vendin e 66-të. Federata Ndërkombëtare e Futbollit publikoi në mesditë klasifikimin e muajit shkurt, në të cilin Spanja vazhdon të kryesojë. Kombëtarja iberike... (Vazhdo leximin)

Torres, tek Chelsea për 50 mln paund

Torres, tek Chelsea për 50 mln paund

Sulmuesi spanjoll, Fernando Torres, është shndërruar në futbollistin e ri të Chelsea-t, konfirmuan të dy klubet pak më parë në faqet e tyre të internetit. Ai do të shndërrohet në blerjen më të shtrenjtë në historinë e londinezëve, që besohet... (Vazhdo leximin)

Bayern Munchen, Robben godet me grusht Muller

Bayern Munchen, Robben godet me grusht Muller

Fitorja në fushën e Werder Bremen me rezultatin 3-1 nuk ka qetësuar situatën tek Bayern Munchen. Provë për këtë është debati i ashpër që ndodhi midis Arjen Robben dhe Thomas Muller në fushën e lojës. Robben goditi me grusht në... (Vazhdo leximin)

Page 1 of 912345...Last »